Найдорожча деревина: купити на електронних торгах

Стрімке зростання цін на необроблену деревину та пиломатеріали (за рік вартість 1м3 зросла в 4 рази) призвело до необхідності пошуку вигідних рішень щодо закупівлі. Показовий приклад – система держзакупівель Prozorro.

Найдорожча деревина: купити на електронних торгах

У чому переваги?

Реєстрація в системі дозволяє купити цінні сорти деревини за ринковою вартістю, що унеможливлює переплати посередникам. Лісозаготівельні господарства України щокварталу виставляють на реалізацію необроблену деревину та пиломатеріали. Популярні позиції – листяні (дуб, сосна) та хвойні породи дерев. Середня ціна 1м3 необробленого лісу – 600-650 грн (листяні породи) та 800-850 грн (лісоматеріали із хвойних сортів дерев).

Як купити деревину в системі Prozorro?

Щоб взяти участь у тендері, зацікавленому користувачеві потрібно зареєструватися за допомогою авторизованих майданчиків. Вдалий приклад – Українська Універсальна Біржа, з роботою якої можна познайомитися на офіційному сайті https://www.ueex.com.ua/eng/ueex/advisory-board/ . Там можна знайти будь-яку корисну інформацію, наприклад, яка найдорожча деревина продавалася на електронних торгах.

У стандартному режимі торги проходять за такими етапами.

  1. Оголошення закупівлі. Замовник вказує всю інформацію, знайомство з якою допомагає учасникам визначити цінність та важливість пропозиції.

  2. Уточнення особливостей. Учасники системи у разі виникнення питань можуть узгодити їх під час спілкування із замовником і у вигляді конкурентного діалогу з іншими учасниками.

  3. Приймання пропозицій. Важливий момент: на цьому етапі не можна міняти тендерні умови. Ціни, а також список учасників залишаються закритими для доступу. Підхід виключає ймовірність тиску чи втручання у перебіг торгів.

  4. Торги. Відкриваються ціни, але перелік учасників залишається недоступним. Протягом кожного раунду (тривалість 2 хв) відбувається боротьба за перемогу. Усього відбувається три раунди, за результатами яких система обирає переможця серед конкурентів. Головний параметр – найнижча ціна.

  5. Кваліфікаційний етап. Відкриття інформації про всіх учасників торгів дозволяє оперативно перевірити, чи переможець зможе забезпечити дотримання умов постачання-закупівлі. У разі, якщо на етапі кваліфікації встановлюється факт шахрайських махінацій (підроблення документів, зазначення свідомо неправдивої інформації), замовник може звернутися до компанії, яка посіла друге місце.

  6. Останній. Визначається переможець, з яким укладається договір. На цьому етапі тендер вважається завершеним, інформація про нього відкривається всім учасників.

Важливо: кожен учасник, зареєстрований у системі, може стежити за перебігом торгів (інформація про учасників, запропоновані ціни та особливості їхнього зниження). При виявленому факті шахрайських операцій кожен учасник може озвучити протест щодо визнання результату торгів.

Також до компаній, які перемогли шляхом підроблення документів або інших махінацій, можуть бути застосовані судові санкції. За підсумками: покупка найдорожчої деревини в Україні за допомогою системи держзакупівель Prozorro виключає переплати, гарантуючи максимальну прозорість на торгах.

Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.